PLC های سری CP1H

PLC های سری CP1H

PLC های سری CP1H جهت استفاده در ماشین های اتوماسیون صنعتی فشرده طراحی شده اند. چهار ورودی شمارنده سرعت بالا (High-Speed Counters) و چهار خروجی پالس (Pulse Outputs) تعبیه شده در این سری، آن را برای کاربرد های کنترل مکان چند محور، ایــده آل ساخته است. مدل های CP1H-XA این سری دارای چهار ورودی آنالوگ و دو خروجی آنالوگ داخلی می باشند. همین قابلیت در این مدل ها آنها را برای کنترل حلقه های ساده با استفاده از توابع PID کنترل پیشرفته با امکان Auto-Tuning مناسب می سازد. تعداد ورودی ها و خروجی های این سری را میتوان با افزودن حداکثر ۷ واحد اکسپنشن از سری CP1W تا ۳۲۰ عدد افزایش داد. PLC های سری CP1H از حداکثر دو واحد خاص از سری CJ1W پشتیبانی می کنند.
مشخصات مهم:
-    کلاس های X و XA دارای ۴۰ ورودی و خروجی نرمال (N) و کلاس Yدارای ۲۰ ورودی و خروجی نرمال (N) می باشند.
-    کلاس Y علاوه بر ورودی و خروجی های نرمال دارای ۲ ورودی اختصاصی (D) جهت High-Speed Counter و همچنین ۲ خروجی اختصاصی (D) جهت Pulse Output می باشد.
-    در مدل های با تغذیه از نوع AC خروجی از نوع رله ای می باشد.
-    فقط مدل های با خروجی از نوع ترانزیستوری دارای خروجی پالس (Dedicated or Normal) می باشند.
-    در مدل های ورژن ۱ و پایینتر در کلاس های X و XA، پی ال سی ها دارای دو ورودی شمارنده سرعت بالا ی ۱۰۰ کیلو هرتز و دو ورودی دیگر ۳۰ کیلو هرتز می باشند.
-    کلاس XA علاوه بر دارا بودن امکانات کلاس X دارای ۴ ورودی آنالوگ و ۲ خروجی آنالوگ در محدوده های ولتاژی و جریانی استاندارد بر روی PLC می باشد.
-    در کلاس های X و XA امکان تعریف ۸ ورودی و در کلاسY، امکان تعریف ۶ ورودی به صورت Quick-Response وجود دارد. با استفاده از این ورودی ها خواندن ورودی های با پهنای پالس حداقل ۳۰ میکرو ثانیه امکان پذیر خواهد بود.
-    در کلاس های X و XA امکان تعریف ۸ ورودی و در کلاسY، امکان تعریف ۶ ورودی به صورت Interrupt وجود دارد. ورودی های Intrrupt در دو مد Direct و Counter قابل تعریف هستند.
-    علاوه بر خروجی های پالس که دارای پهنای پالس ثابت بوده و در کنترل سرعت و مکان دارای کاربرد می باشند، تعداد ۲ خروجی پالس با پهنای متغیر (PWM) نیز در تمامی مدل ها قابل تعریف می باشند. از خروجی های (PWM) در کاربرد های مرتبط با کنترل توان و روشنایی می توان استفاده نمود.

دانلود دیتاشیت