پشتیبانی فنی

گروه صنعتی کاسپین با پشتوانه تجربیات خود طی ۵ سال حضور موفق در صنعت برق کشور و کار با انواع محصولات کمپانی های مختلف همواره سعی داشته گامی در جهت کاهش مشکلات فنی و تخصصی موجود در صنایع با ارائه راهکارهای هر چه دقیقتر بردارد و در این راه توانسته است مبتکر ارائه بهترین راهکارها در صنایع برق و اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق باشد.
این شرکت با تمرکز بر فن آوری اتوماسیون صنعتی و در عین حال با تسلط بر فرایندهای حوزه برق صنعتی توانسته است دستاوردهای حائز اهمیتی در زمینه ادغام این دو حوزه و استفاده بهینه از فن آوری اتوماسیون صنعتی برای بهبود و ارتقای فرایندها ابداع و در پروژه های عملیاتی و تعمیراتی پیاده کند. عمده فعالیت های گروه صنعتی کاسپین در این زمینه، حوزه های کاربردی زیر را شامل می شود:
-   کنترل کیفیت: از حوزه هایی که فعالیت های ما به بهبود و ارتقای سطح آن می انجامد فرایندهای مربوط به کنترل کیفیت در واحدهای صنعتی است. علی الخصوص آن دسته از فرایندها که مربوط به کنترل ها و بازرسی ها از طریق تجهیزات الکتریکی می شود، و یا آن بخش از امور که قابل جایگزینی توسط تجهیزات اتوماسیون صنعتی می شود از جمله زمینه هایی محسوب می شوند که ما قادر به ارتقای شان هستیم. پروژه های ما افزایش ضریب دقت و حساسیت بازرسی ها، افزایش سرعت در فرایند کنترل، کاهش نیاز به نیروی انسانی و  کاهش ضریب خطای انسانی در فرایند بازرسی و کنترل محصولات و فرایندهای واحدهای صنعتی مختلف را هدف قرار می دهند. ما قادریم در این زمینه با تدوین دستورالعمل ها و پیاده سازی آن ها تحت نظارت کارفرمایان محترم سهم خود در ارتقا و بهبود فرایندهای کنترلی ایشان را ایفا کنیم.
-   نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه: از جمله عواملی که بسیاری از واحدهای صنعتی نسبت به بهبود و اتوماتیزه کردن آن دچار ابهاماتی می باشند فرایندهای مربوط به نگهداری و تعمیرات تجهیزات و ماشین آلات می باشد. در این زمینه نیز مطالعات امکان سنجی به منظور برآورد میزان بهینه سازی فرایند از طریق تجهیزات اتوماسیون صنعتی توسط مهندسین گروه صنعتی کاسپین انجام می شود و در صورتی که طرح دارای توجیه فنی و اقتصادی برای کارفرما باشد، به ایشان ارائه و در صورت موافقت طرح وارد فاز عملیاتی می شود. ما از این طریق می توانیم از استهلاک و افزایش ضریب خطاها در ماشین آلات، تجهیزات و فرایندها ممانعت کنیم.
-   اصلاح و رفع عیوب: در صورتی که هر بخش از فرایندها، خصوصا فرایندهای الکتریکی در یک واحد صنعتی دچار ایراد شده باشد، ما قادریم از طریق شناسایی ایراد، بهترین راهکارها برای رفع شان را پیشنهاد داده و در صورت موافقت پیاده سازی کنیم.
-   طراحی و ساخت: طراحی و ساخت تجهیزات و تأسیسات مورد نیاز برای واحدهای صنعتی از دیگر زمینه های تخصصی گروه صنعتی کاسپین بشمار می رود. ما بر حسب نیاز مشتریان قادر به طراحی، ساخت و راه اندازی تابلوهای برق، تابلوهای فشار ضعیف، تابلوهای توزیع، کنترل و... می باشیم. در خصوص تأسیسات نیز ما دانش و تجربه کافی در زمینه پیاده سازی طرح های تأسیساتی نظیر خطوط انتقال، پست های زمینی و ... را دارا هستیم. گروه صنعتی کاسپین بر حسب نیاز مشتریان و با توجه به میزان انرژی مورد نیاز جهت انتقال و راه اندازی تجهیزات، طراحی های لازم در خصوص نقشه و طرح تأسیسات را به انجام رسانده و با موافقت کارفرما اجرا می کند.
-   بهینه سازی فرایندها: یکی از مشکلات اغلب صنایع کشور اکتفا کردن به ظرفیت های موجود و بالفعل خود است. بسیاری از واحدهای صنعتی غافل از مقوله کلیدی بهره وری، به ظرفیت موجود خود بسنده کرده و حاضر به ارتقا و توسعه خدمات نمی شوند. چه بسا پیاده سازی راهکارهای جزئی با صرف هزینه های پایین باعث افزایش مشهود بهره وری در فرایندهای صنعتی موجود یک واحد صنعتی شود، حال آن که خود از آن غافل است. در این زمینه خصوصاً اتوماسیون صنعتی و تجهیزات اتوماسیونی بیشترین یاری را می رسانند. با قاطعیت می توان گفت هیچ صنعتی وجود ندارد که نتواند با استفاده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی بخشی از فرایندهای خود را بهینه نسازد. در این خصوص ما می کوشیم ضمن برقراری ارتباط مستمر با واحدهای صنعتی، مزایای و بهره های مشهودی که می توانند از این خدمات ببرند را تبیین و شفاف سازی کنیم. تجربه ما در زمینه پیاده سازی تجهیزات اتوماسیون صنعتی به منظور ارتقای فرایندها، این اطمینان را به ما داده است که می توان با استفاده از آن بخش زیادی از هزینه و زمان هدر رفت فرایندها را رفع و به بهود آن ها کمک کرد.
-   نصب و راه اندازی: نصب و راه اندازی تجهیزات، تأسیسات و ماشین آلات از جمله فرایندهای جاری گروه صنعتی کاسپین محسوب می شود. چنان که اشاره شد تجربه ما در زمینه نصب تأسیسات برقی، ماشین آلاتی که دارای فرایندهای الکتریکی می باشند، و تجهیزات اتوماسیون صنعتی گویای دانش ما در زمینه مذکور است. تعمیر و راه اندازی موتورهای الکتریکی، ژنراتورها، تابلوها، ماشین آلات و تأسیسات از جمله مواردی است که در خصوص شان دارای تجربه کافی می باشیم.

چنان که اشاره شد حوزه فعالیت این گروه به خدمات اتوماسیون صنعتی محدود نمی شود، بلکه ما به پشتوانه تیم مهندسی متبحر در زمینه برق صنعتی، قادریم انواع خدمات در این خصوص را ارائه دهیم. تجهیزات و فن آوری اتوماسیون صنعتی تنها در زمانی قابلیت کاربردی دارد که دارای توجیه فنی و اقتصادی باشد. مهم ترین و اولین گام در هر فرایندی، چه ارائه خدمات، چه تولید و چه فرایندهای تعمیراتی و راه اندازی، تدوین طرح جامع امکان سنجی فرایند است. ما نسبت به این فاز حساسیت بسیار بالایی را داشته و تیم تحقیق و توسعه ما همواره می کوشد بهترین و کارآمدترین روش برای رفع عیوب یا نصب و راه اندازی تجهیزات را ارائه دهد.


از اهم فعالیت های گروه صنعتی کاسپین در زمینه طراحی و اجرای پروژه های صنعت برق می توان به موارد زیر اشاره کرد:
-    اجرا، نصب و راه اندازی پست های زمینی
-    راه اندازی ژنراتورهای گاز سوز و ژنراتورهای دیزل
-    طراحی و ساخت تابلوهای ۲۰ کیلو ولت، تابلوهای فشار ضعیف، بانک خازنی، تابلوی توزیع، کنترل و فرمان
 -    طراحی، مشاوره و اجرای پروژه های اتوماسیون صنعتی با سیستم های PLC و DCS و ارائه خدمات فنی مهندسی در زمینه سامانه های Motion همانند اینورترها و سرووها
-    مشاوره جهت انتخاب سامانه بهینه به منظور کنترل فرآیند، اتوماسیون صنعتی و شبکه های صنعتی.

گروه صنعتی کاسپین آماده است در زمینه ارائه خدمات پشتیبانی فنی در حوزه های ذکر شده واحدهای صنعتی متفاوت در اقصی نقاط کشور را یاری رساند. ما دارای تیم طراحی و مهندسی با دانش و تجربه کافی در پذیرش مسئولیت های مذکور هستیم. در صورتی که پروژه های اجرایی نیازمند استفاده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی بود، ما بهترین تجهیزات تولیدی از واحدهای معتبر اتمواسیون صنعتی نظیر امرن، یاسکاوا و... را برای نصب و راه اندازی به کار می بریم. این گروه خود را در قبال فرایندهای مذکور مسئول و متعهد دانسته و ارتقای جایگاه واحدهای صنعتی را ارتقا و موفقیت خود محسوب می کند.