سایر برندها

اتوماسیون صنعتی (Industrial Automation) از بدو شکل گیری رشد و گسترش محسوسی یافته است و رواج و کاربرد این قلمرو صنعتی جدید به قدری محسوس بوده است که در سالیان اخیر بسیاری از فعالان اقتصادی را در حوزه های تولید، توزیع و ارائه خدمات مجذوب خود کرده است. این دستاورد محصول چند تحول بزرگ بوده است:
-    روند رو به شتاب توسعه فن آوری ها، خصوصاً فن آوریهای نرم افزاری طی دهه های اخیر که بخشی از آن به دلیل استقبال بازار جهانی از این محصولات بوده است و بخشی دیگر به ماهیت سیال و شناوری باز می گردد که اتوماسیون صنعتی فی نفسه در خود نهفته دارد.
-    از زمان شکل گیری فن آوری اتوماسیون صنعتی و فعالیت های شرکت هایی نظیر زیمنس و میتسوبیشی، تا ابداع راهکارها، روش ها و محصولات نوین و تراز اول توسط تولید کنندگانی نظیر امرن تا گسترش ابعاد و پیدایش واحدهای تولیدی متنوع و متکثر در اقصی نقاط جهان که تا کنون ادامه یافته است، می توان ادعا کرد میزان بازخورد این صنعت نوین بر حسب میزان کارایی و توانمندی در مقایسه با دیگر صنایع به صورت مشهودی بالاتر بوده است. شکی نیست که گذر زمان و ابداع روش های نوین باعث رشد و ارتقای هر حوزه و زمینه صنعتی و خدماتی خواهد شد، اما رشدی که در صنعت اتوماسیون صنعتی شاهد بوده ایم در مقایسه با سایر حوزه ها بسیار مشهودتر بوده است. اتوماسیون صنعتی حتی به رشد و ارتقای صنایع دیگر نیز بسیار یاری رسانده است و از این رو می توان افقی خوش بینانه و شکوفا را در آینده متصور شد.
-    تکنولوژی اتوماسیون صنعتی آزمون خود در افزایش بهره وری فرایندها و کارکردهای صنعتی و خدماتی را پس داده است و از این رو امروز دیگر مفید به فایده بودن آن محلی از اعراب ندارد. بلکه آن چه مورد توجه و هدف اصلی مشتریان می باشد استفاده بهینه از این فن آوری برای به حداکثر رساندن بهره وری می باشد.
نکات فوق میزان حساسیت مشتریان و صاحبان صنایع در خصوص انتخاب بهترین محصول و برترین برند ارائه دهنده محصولات و خدمات اتوماسیون صنعتی را بالا برده است. بنابراین امروز دیگر صحبتی از نفس وجود اتوماسیون صنعتی و مقرون به صرفه بودن یا نبودن آن به میان نمی آید. بهره بردن از تجهیزات اتوماسیون صنعتی در حال حاضر نه تنها یک الزام برای واحدهای صنعتی و خدماتی ای بشمار می‌رود که در بازار رقابتی جهان امروز به بقا و ارتقای خود می اندیشند. بلکه مسئله مورد توجه مشتریان در خصوص اتوماسیون صنعتی انتخاب کارآمدترین محصولات از بهترین برندها و شرکت های تولید کننده است. در حال حاضر واحدهای تولیدی متعددی در مقیاس جهانی بر سر تسخیر بازار محصولات اتوماسیون صنعتی در حال رقابت اند. به اذعان بسیاری از صاحبان فن شرکت امرن (OMRON) در رأس این بازار قرار داشته و توانسته است قابلیتهای خود را در زمینه های مختلف به اثبات برساند، اما واحدهای تولیدی متعدد دیگری نیز در کنار امرن به جذب نسبی بخشهایی از بازار جهانی نائل آمده اند که برخی از آنها بشرح زیرند:
- یاسکاوا (YASKAWA): یک شرکت قدیمی ژاپنی تأسیس شده در سال ۱۹۱۵ که به مرور فعالیت های خود را به سمت صنایع الکترونیک و اتوماسیون صنعتی سوق داد و امروز از تولید کنندگان صاحب نام در این زمینه می باشد.
- میتسوبیشی الکتریک (MITSUBISHI ELECTRIC): این شرکت نیز از واحدهای تولیدی معتبر و قدیمی ژاپنی می باشد و تولید کننده محصولات اتوماسیون صنعتی و تجهیزات الکترونیکی است.
- فانوک (FANUC): که مراکز اصلی آن در آمریکا و لوکزامبورگ واقع بوده و دارای مراکزی فرعی در کشورهایی نظیر ژاپن می باشد.
- کینس (KEYENCE): این شرکت ژاپنی که در سال ۱۹۷۴ تأسیس شد در زمینه تولید CNC و انواع PLC دارای شهرت و اعتبار می باشد.
- بالوف (BALLUFF): یک شرکت آلمانی در زمینه تولید محصولات اتوماسیون صنعتی می باشد که درسال ۱۹۲۱ و با فعالیت های ساده شروع به کار کرد، اما در سال ۱۹۸۰ تبدیل به شرکت بزرگ تولید کننده سنسورهای صنعتی شد و امروز از تولید کنندگان معتبر اروپایی محصولات اتوماسیون صنعتی تلقی می شود.
- آپتکس (OPTEX): که در سال ۲۰۰۲ و در کشور ژاپن تأسیس شد و در زمینه تولید ابزارهای کنترلی و انواع سنسورها دارای تبحر است.
- آتونیکس (AUTONICS): در سال ۱۹۷۷ شروع به کار کرد و امروز در زمینه تولید کنترل کننده ها، کانورترها، رکوردر و indicator ها دارای اعتبار بالای جهانی است. محصولات این شرکت در بازار جهانی جایگاه مناسبی داشته و در سال های اخیر مشتریان منطقه ای و داخلی بسیار تحت تأثیر این فرآورده های اتوماسیون صنعتی شرکت آتونیکس واقع شده اند، به نحوی که از دیده فعالان و وارد کنندگان حوزه اتوماسیون صنعتی مغفول نمانده است.
- تکو (TECO): این شرکت تایوانی در سال ۱۹۵۶ و با تولید موتورهای صنعتی فعالیت خود را آغاز کرد و به مرور با تغییر جهت بسمت تولید فرآورده های الکتریکی و کنترلی، از حوالی سال ۲۰۰۰ تا کنون فعالیت خود را معطوف به صنایع الکترونیک و تولید ابزارهای اتوماسیون صنعتی کرده است و در بازار آسیای شرق یک قطب برجسته بشمار می رود.
- اس ام سی (SMC): یک شرکت بزرگ ژاپنی که در سال ۱۹۵۹ تأسیس شد و در حال حاضر دارای ۷۰ زیر مجموعه است. تخصص این شرکت مهندسی کنترل پنوماتیک برای پشتیبانی اتوماسیون صنعتی است. تولید تجهیزات و سیستمهای کنترلی نظیر activator ها، تجهیزات خطوط هوایی و شیرهای کنترل جریان از جمله دستاوردهای این شرکت فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی محسوب می شود.
- ویشای (VISHAY): شرکت آمریکایی ویشای در سال ۱۹۵۲ تأسیس گردید و تولید کننده نیمه رساناها و قطعات الکترونیکی منفعل می باشد که خصوصاً در بازار اروپا بسیار فعالیت دارد و در کشور ایران نیز مشتریان به صورت مکرر به محصولات و خدمات این شرکت رجوع می کنند.
- ای وی ایکس (AVX): شرکت آمریکایی AVX در سال ۱۹۷۲ فعالیت خود را آغاز کرد و دارای حدود ۱۰۰۰ نیروی کار است. تولید قطعات برقی و فروش آنها اصلی ترین فعالیت های این شرکت محسوب می شود.
آن چه تا کنون اشاره گردید لیستی از تولید کنندگان و تأمین کنندگان معتبر تجهیزات اتوماسیون صنعتی بود که دارای شهرت بین المللی می باشند، اما این لیست به موارد فوق خلاصه نمی شود و واحدهای صنعتی فعال در این زمینه همچنان قابل شمارشند. کمت (KEMET)، اسرام (OSRAM)، سی کی دی (CKD)، تایو (TAIYO) و ده ها شرکت تولید کننده و ارائه دهنده خدمات اتوماسیون صنعتی را می توان برشمرد که هر یک به زعم خود دارای بازاری قابل توجه در منطقه و کشور می باشند.
البته فعالیت اصلی ما بر روی واردات محصولات اتوماسیون صنعتی امرن متمرکز است. اما بارها و بارها و به فراخور نیاز مشتریان قطعاتی از دیگر برندهای اتوماسیون صنعتی دنیا را برای شرکت ها و کارخانجات مختلف تأمین کرده ایم. ما ضمن آشنایی با فرآورده های این شرکت ها دارای قابلیت ارائه مشاوره به مشتریان در خصوص انتخاب محصول مناسب با فرایندها و برند متناسب با مطالبات ایشان خواهیم بود. بنابراین در زمینه تأمین تجهیزات اتوماسیون صنعتی از هر کدام از واحدهای ذکر شده و نیز سایر تولید کنندگان محدودیتی متوجه ما نمی شود. ما ضمن اشراف بر بازار بین المللی محصولات اتوماسیون صنعتی قادر به تهیه هر محصول از هر برند بین المللی می باشیم.
بنابراین اگر نیاز به تأمین قطعات از دیگر برندهای اتوماسیون صنعتی دنیا را دارید، کافیست کد کالا، برند آن و تعداد مورد نظرتان را برای ما ایمیل کنید و یا با پر کردن فرم سفارش کالا در حداکثر یک روز کاری از ما استعلام قیمت و زمان تحویل بگیرید. همچنین می توانید از طریق تماس تلفنی با ما درخواست خود را مطرح کنید.